العربیه|English

معرفی


شهرمقدس مشهد بعنوان دومين كلان شهر مذهبي جهان ومركزيت استان خراسان رضوي باحدود 600 كيلومتر مرز مشترك با كشورهاي آسياي ميانه و افغانستان از موقعيت و جايگاه سياسي ، مذهبي ، اقتصادي ، اجتماعي و جغرافيايي ويژه و ممتازي برخوردار است .
وجود معنوي و با بركت بارگاه ملكوتي حضرت رضا(ع) موجب شده تا شهر مشهد از روند رشد و افزايش جمعيت و توسعه شهري قابل ملاحظه اي برخوردار گردد . بر اساس مطالعات وبرآوردهاي انجام شده ، جمعيت اين شهر كه در حال حاضر حدود 3 ميليون نفر است تا سال1400 بالغ بر 4 ميليون نفر خواهد شد .
در كنار افزايش جمعيت شهر مشهد ، جمعيت زائر و مسافر واردشده به اين شهر نيز سالانه در حال افزايش است . طبق مطالعات مشاور طرح جامع مشهد ، تعداد ساليانه زائر و مسافر واردشده به مشهد درسال 1347 حدود يك ميليون نفر بوده درحاليكه طبق آمارهاي اعلام شده از سوي سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، تعداد زائر داخلی و گردشگر خارجی واردشده به مشهد در سال 1386 بالغ بر 20 ميليون نفر برآورد شده كه نشان دهنده آن است كه طي مدت مذكور تعداد زائر و مسافر واردشده به مشهد حدود 20 برابر شده است . همچنين طبق برنامه هاي توسعه آتي شهرمشهد ، تعداد زائر و مسافر پيش بيني شده براي اين شهر در افق زماني 1404 حدود 40 ميليون نفر برآورد شده است .
در كنار تغييرات و تحولات اجتماعي و اقتصادي داخلي شهر مشهد ، در سالهاي اخير تحولاتي در شرايط سياسي ، اقتصادي و اجتماعي آسياي ميانه و افغانستان به عنوان همسايگان استان خراسان رضوی و نیز کشورهای عربی منطقه بوجود آمده كه اين تغييرات و تحولات ، شرايط و زمينه هاي همكاري گسترده اي بين استان با كشورهاي فوق را فراهم نموده است .

مطالعات و تحقيقات انجام شده در رابطه با امكانات و مراكز تفریحی ، گردشگري و خدماتي موجود شهر مشهد ، نشان دهنده آن است كه در اين زمينه كمبودها و نارسائيهاي وجود دارد و ساخت اين نوع كاربريها به جز ایجاد فضاهای اقامتی و پذیرایی محدود، متناسب با موقعيت و جايگاه ويژه سياسي ، مذهبي، اقتصادي و اجتماعي اين شهر و روند رو به رشد آن صورت نگرفته است .
زیارت اماکن مذهبی و مقدس به تنهایی تمام مدت یک سفر گردشگری– زیارتی را به خود اختصاص نمی دهد و گردشگران مایلند تا ترکیبی از جاذبه‌های مذهبی، تاریخی ، تفریحی و سایر انواع گردشگری را تجربه نمایند و نیازمندیهايی را به وجود می آورند که می بایست توسط جامعه میزبان پاسخ داده شود. اقتصاد پرحجم و گسترده گردشگری زیارتی ناشی ازاین است كه زائر – گردشگر علاوه بر دریافت های دینی به تجارب با ارزش دیگری دست یابد و آن را به عنوان دستاورد سفر با خود ببرد.
شركت صد آبشار اخلمد خراسان با شناخت صحيح از مزيتها و ويژگيهاي منطقه و پس از مطالعات وبررسيهاي كارشناسي لازم نتيجه گيري نمود كه ايجاد يك منطقه تفریحی ، گردشگری و اقامتی در همجواری با شهر مقدس مشهد برای ارایه خدمات مورد نیاز زائران و مجاوران امام هشتم (ع) در ابعاد تفریح ، تفرج ، اقامت موقت و خرید لازم وضروري است. به همين منظور با خرید اراضی مورد نیاز و اخذ مجوزهای لازم از دستگاهها و مراجع ذی ربط اقدام به تعریف طرحی عظیم به عنوان « منطقه تفریحی، گردشگری و اقامتی اخلمد» در منطقه‌ي بکر و منحصر به فرد و با برخورداری از جاذبه های اقلیمی و طبیعی تعدد نمود.

مشهد خیابان سناباد - نبش سناباد 43 - پلاک 87 - طبقه سوم - واحد 6 - تلفکس : 94 الی 38473791 - 051
طراحی و اجرا توسط فراهنگ